EVİN DEMİRHAN DÜNYA ŞAMPİYONU

Polonya’da düzenlenen Kadınlar Dünya Güreş Şampiyonası’ nda Evin DEMİRHAN Şampiyon Oldu...

29 KASIM 2017 / Rıdvan ÖZAY
HABERİNFOTOĞRAFLARI

22-25 Kasım 2017 tarihlerinde Polonya’da düzenlenen U-23 Kadınlar Dünya Güreş Şampiyonası’nda 48 kiloda altın madalya kazanan sporcumuz Evin Demirhan için tören düzenlendi.

İl Müdürümüz Sayın Hüssam OLĞAÇ “Ülkemiz her alanda ilerliyor. Sporda da bu ilerlemeleri yaşıyoruz. Ülkemizin bayrağını göndere çeken gençlerimizle gurur duyuyor, onlara teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz. Biz de her zaman onlarla birlikteyiz” dedi.

Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen törende Demirhan, hedefinin Olimpiyatlar olduğunu dile getirdi. Evin Demirhan için düzenlenen törene;  İl Müdürümüz Sayın Hüssam OLĞAÇ, Sporcular, Antrenörler ve Evin DEMİRHAN' ın Ailesi katıldı.

Siirt Vali Vekili Sayın Bünyamin KUŞ, milli güreşçi Demirhan ve ailesi ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürümüz Sayın Hüssam OLĞAÇ'ı makamında ağırladı.

Demirhan'ı başarısından dolayı kutlayan Sayın Bünyamin KUŞ,"Siirt ve ülkemiz adına bugün haklı bir gurur ve sevinç yaşıyoruz. Evin Demirhan hem bizim hem de ülkemizin gurur kaynağı oldu. Zorlu müsabakalar sonucunda dünya birincisi oldu. Siirt'ten böyle bir güreşçimizin çıkması, dünya şampiyonasında birinci olması milli gurur kaynağımız oldu." diyen Sayın Bünyamin KUŞ, bu başarıda emeği geçen Demirhan ile ailesini, hocalarını ve gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Hüssam OLĞAÇ'ı tebrik ettiğini belirtti.

Daha Sonra İl müdürlüğüne Geçen Milli Sporcumuz Evin DEMİRHAN İl Müdürümüz Sayın Hüssam OLĞAÇ Tarafından altınla ödüllendirildi. İl Müdürümüz Sayın Hüssam OLĞAÇ “Her zaman sporcularımıza destek olduk ve böylesi gurur verici duygu dolu anlar bize yaşatan sporcumuzu kutluyorum ve olimpiyatlarda da bayrağımızı dalgalandırmasını, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmesini temenni ediyorum” dedi.