ANALİG BASKETBOL GRUP MÜSABAKALARI İLİMİZDE

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ BASKETBOL GRUP MÜSABAKALARI 15 – 17 ARALIK TARİHLERİNDE İLİMİZDE YAPILACAK!..

13 ARALIK 2017 / Rıdvan ÖZAY
HABERİNFOTOĞRAFLARI

ANALİG PROJESİ 81 İLDE UYGULANIYOR

Spor Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Anadolu Yıldızlar Ligi”, kısa adıyla ANALİG projesi, Türkiye’nin yıldız adaylarını Siirt’te buluşturuyor. 15-17 Aralık 2017 tarihlerinde düzenlenecek ANALİG Basketbol Grup Müsabakaları Güneydoğu Grubu; Siirt, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Adıyaman, Mardin ilerinden gelecek sporcuların heyecanına sahne olacak. Siirt Spor Salonunda oynanacak müsabakalar sonunda gruptan çıkan altı takım çeyrek finale yükselecek.

Sporun tabana ve geniş kitleye yaygınlaştırılması, ilgili branşlarda kulüplere ve milli takımlara altyapı oluşturulması amacıyla hayata geçirilen ANALİG projesi, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip mekanizması oluşturulması gibi hedefler taşıyor. 81 ilde başarıyla uygulanan projede Atletizm, Badminton, Basketbol, Cimnastik, Hentbol, Judo, Karate, Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol, Yüzme, Kayak, Buz Hokeyi, Buz Pateni, Su Topu gibi branşlar yer alacak.

       2017-2018 ANALİG sezonu öncesi açıklama yapan Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Hüssam OLĞAÇ, sporda sürdürülebilir başarı için üretken ve başarılı nesillerin önemini hatırlatarak ANALİG’in bu doğrultuda başarıyla uygulandığını söyledi. Basketbol grup yarışmalarına en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını kaydeden İl Müdürümüz, tüm sporseverleri Basketbol müsabakalarını izlemeye davet etti.