ANALİG JUDO GRUP MÜSABAKALARI İLİMİZDE BAŞLIYOR

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ JUDO GRUP MÜSABAKALARI 24 – 25 ŞUBAT TARİHLERİNDE İLİMİZDE YAPILACAK!..

15 ŞUBAT 2018

Spor Genel Müdürlüğü tarafından uygulanan “Anadolu Yıldızlar Ligi”, kısa adıyla ANALİG projesi, Türkiye’nin yıldız adaylarını Siirt’te buluşturuyor. 24-25 Şubat 2018 tarihlerinde düzenlenecek ANALİG Judo Grup Müsabakaları Güneydoğu Grubu; Siirt, Batman, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Gaziantep, Şanlıurfa, Kilis, Adıyaman, Mardin ilerinden gelecek sporcuların heyecanına sahne olacak. 

Sporun tabana ve geniş kitleye yaygınlaştırılması, ilgili branşlarda kulüplere ve milli takımlara altyapı oluşturulması amacıyla hayata geçirilen ANALİG projesi, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip mekanizması oluşturulması gibi hedefler taşıyor. 81 ilde başarıyla uygulanan projede Atletizm, Badminton, Basketbol, Cimnastik, Hentbol, Judo, Karate, Masa Tenisi, Taekwondo, Voleybol, Yüzme, Kayak, Buz Hokeyi, Buz Pateni, Su Topu gibi branşlar yer alacak.

 2017-2018 ANALİG sezonu öncesi açıklama yapan Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın Hüssam OLĞAÇ, sporda sürdürülebilir başarı için üretken ve başarılı nesillerin önemini hatırlatarak ANALİG’in bu doğrultuda başarıyla uygulandığını söyledi. Judo grup yarışmalarına en iyi şekilde ev sahipliği yapacaklarını kaydeden İl Müdürümüz, tüm sporseverleri Judo müsabakalarını izlemeye davet etti.