İL SPOR MERKEZLERİ AÇILIŞ TÖRENİ

Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüzün 81 il merkezinde her yıl uygulanan İl Spor Merkezi, Yaz Spor Okullarının açılış töreni

29 HAZİRAN 2018

Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Spor Genel Müdürlüğümüzün 81 il merkezinde her yıl uygulanan İl Spor Merkezi, Yaz Spor Okullarının açılışı İlimiz Atatürk Stadında yapılan törenle start aldı.

Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından Atatürk Stadında gerçekleşen İl Spor Merkezleri açılış töreni,  Antrenörlerimiz, sporcular, sporseverlerin ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

İl Müdür vekili ve Personel  Şube  Müdürümüz Sayın M. Nesim TOPRAK;

‘’ Bu yıl 16 branşta açmış olduğumuz yaz spor kurslarıyla çocuk ve gençlerimiz için önemli bir fırsat olduğuna değinmek isterim. Buradaki amacımız Siirt İlimizi ve ülkemizi uluslararası platformlarda temsil etme amacıyla gençlerimizi yetiştirmek ve serbest zamanlarını iyi şekilde değerlendirerek zararlı alışkanlıklardan korumak, yetenekli gençleri keşfedip Türk sporuna kazandırmak ve Siirt ilimizin başarı ve gurur verici sesini duyurmak olacaktır. Sporun çocuklar ve gençlerimiz için sadece yaz dönemi faaliyetlerinde görülmemesi, okulların açılmasıyla da spora yönlendirilmesi, teşfik edilmesi ve desteklenmesi kişisel ve gelişimleri açısından çok önem arz etmektedir. Bu amaca ulaşabilmemiz için siz velilerinde desteğine ihtiyacımız vardır. İlimizde 06-18 yaş arası çocuk ve gençlere yönelik 16 branşta faaliyetlerimiz olacak ve bu faaliyetlerden Siirt Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ait tüm tesislerimizde ücretsiz olarak yararlanabileceklerdir. Yaz spor okulların yürütülmesinde başta Antrenörler olmak üzere tesislerimizde temiz, hijen ve huzurlu bir ortam sağlayacak olan tüm personellerime şimdiden teşekkür ediyorum. Bu vesileyle daha güzel başarılarla bir araya gelmek ümidiyle tüm genç, çocuk ve Antrenörleri canı gönülden kutluyor sporda olduğu gibi derslerinde de üstün başarılar diler, hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.’’ dedi.

Konuşmaların Ardından veliler Antrenörlerimiz tarafından bilgilendirildi.